Connect with us

25 автомобила на Раликрос Ловеч

Рали крос

В първия кръг от републиканския шампионат по раликрос участваха 25 автомобилисти. Състезанието бе на пистата край ловешкото село Баховица. Това е първото и най-старо състезание по раликрос у нас, започнало преди 34 години. Организатори тази година са Българската федерация по автомобилен спорт, Община Ловеч и АСК “Влъчков рейсинг тийм” София, предаде БТА.

По време на надпреварата три от автомобилите отпаднаха заради технически проблеми. Пилотите се състезаваха в три дивизии на дълго 1050 метра трасе.

В първа дивизия (автомобили 4х4) участниците бяха трима. Първото място спечели миналогодишният победител Иван Живков с Audi.

Във втора дивизия – автомобили до 1600 куб. см с предно предаване, на старта застанаха 11 пилоти, като най-бърз на финала бе Пламен Цветанов с “Opel“.

В трета дивизия – автомобили до 2000 куб. см със задно предаване, участваха 11 състезатели. Победител е Любослав Бойков с „ВАЗ“. В надпреварата за купа “Лада”, в която се състезаваха четири автомобила, първото място спечели Любомир Кючуков. Специална парична награда за най-млад състезател получи 20-годишната Кристина Георгиева, която взе и сребърен медал в състезанието за купа „Лада“. Тя бе единствената участничка жена.

Парична награда получи и най-възрастният участник – 60-годишният Огнян Каменов. Наградите на призьорите връчиха Румен Дунев, председател на Българската федерация по автомобилен спорт, Илия Царски, най-добрият български състезател в този спорт през последните години, Ивелин Йончев, дългогодишен участник и организатор на състезанието, и кметът на община Ловеч Корнелия Маринова.