Надпреварата в Шумен е втори кръг от националния шампионат и обещава класически отсечки, силна конкуренция и зрелищна битка за титлата.
Класика в календара
53-то издание на рали „Стари столици“ ще се проведе на 18–19 октомври 2025 г. в Шумен и региона. Събитието е втори кръг от националния рали шампионат след старта в Дряново. Организаторите залагат на добре позната, но винаги интересна схема от етапи, пише сайта BGRallyHD.com.
Програма и маршрути
В събота надпреварата започва с церемониален старт пред Арена „Шумен“, а първият ден включва отсечки като „Арена Шумен“, „Пивовара“ и „Лозево“. Неделята ще предложи легендарните „Велики Преслав“ и „Върбица“, а финалният акцент ще бъде „Валерий Великов“ през Шуменското плато. Награждаването е насрочено за 14:30 ч. на 19 октомври.


Очаквани участници
Официалният списък ще бъде публикуван на 15 октомври, но се очаква участие на победителите от рали „Дряново“ – Антон Титов и Александър Спиров, тандема Никола Мишев/Ангел Башкехайов и местния шампион Мартин Сурилов с навигатор Ханко Юриев.
ВИЖ ОЩЕ:
Ето кои пилоти ще премерят сили в планинско „Враца“ (ЗАЯВКИ+ПРОГРАМА)
Шестият кръг на SIMGEAR Rally Cup в Япония: Силни битки и български подиуми