Connect with us

Мотоциклетизъм

Педро Акоста спечели Гран при на Арагон в Мото 2

Испанецът Педро Акоста спечели Гран при на Арагон и постигна втората си победа за сезона в Мото 2.

В изпълненото с инциденти състезание Акоста бе този, който най-добре успя да се справи с напрежението и да допусне най-малко грешки. Пилотът на Ред Бул КТМ Айо завъртя 21 обиколки на “Моторленд Арагон” за 39:35.337 минути и остави на 2.612 секунди зад себе си сънародника си Арон Канет от Флексбокс ХП40. Тройката допълни друг испански пилот – Аугусто Фернандес на 3.799 секунди. Съотборникът на Акоста потегли от полпозишън, но не успя да поддържа темпото му и в крайна сметка трябваше да се утеши само с място на подиума.

Японецът Аи Огура (Идемицу Хонда), италианецът Тони Арболино (Елф Марк ВДС) и Фермин Алдегер (Спийд Ъп Рейсинг) заеха четвърто, пето и шесто място, но не успяха реално да застрашат тримата испанци в челото, съобщава БТА.

Още в първата обиколка отпадна Алонсо Лопес, а няколко от останалите пилоти излязоха от трасето заради сблъсък в челото на колоната. Падания и залитания имаше и в следващите обиколки, а буквално няколко завоя преди края сериозно падане претърпя и британецът Джейк Диксън, като така общо девет състезатели не успяха да стигнато до финала.

В генералното класиране след 15 от общо 20 старта води Аугусто Фернандес с 214 точки. Втори с 207 точки е японецът Аи Огура, а Арон Канет е трети със 177 точки, което прави битката за титлата крайно интересна. Победителят в днешното състезание Акоста е шести със 123 точки, но той има само теоретични шансове за краен успех още в дебютния си сезон в този клас.