Connect with us

Формула 1

Юки Цунода преподписа с Алфа Таури

Юки Цунода

Японският пилот Юки Цунода остава в отбора на Алфа Таури от световния автомобилен шампионат Формула 1 в своята трета поредна година при най-добрите, обявиха от тима и анонсираха новия му договор за сезон 2023.

Цунода се присъедини към отбора на Алфа Таури, който е дъщерен на Ред Бул, през миналата година и завърши на 14-о място в генералното класиране. В момент той заема 16-о място шест кръга преди края.

“Юки е много талантлив пилот и се разви много през тази година. Темпото, което показва в последните състезания, ясно очертават кривата, по която се движи нагоре, към върха. Той заслужава място във Формула 1 и аз очаквам още силни състезания в някои от оставащите шест старта”, заяви изпълнителният директор на отбора Франц Тост, предава БТА.

“И както винаги казвам, един добър пилот се нуждае поне от три години с пълно участие в състезанията, за да разгърне своя потенциал.”

22-годишният Цунода заяви след подписването на договора: След като се преместих в Италия миналата година, за да бъда по-близо до фабриката, наистина се чувствам част от отбора и се радвам, че мога да продължа да се състезавам с тях през 2023 г. Разбира се, нашият сезон 2022 все още не е приключил и ние все още се борим здраво на терена, така че съм напълно фокусиран да го завърша на високо ниво.

И докато Цунода със сигурност остава и догодина, то съдбата на другия пилот Пиер Гасли все още е неясна. Има слухове, че той ще се премести в Алпин, но нито една от страните не е потвърдила това.